Les a dřevo, naše stroje na těžbu, zpracování dřevní hmoty, dopravu a obhospodařování lesních porostů, Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Les a dřevo, naše stroje na těžbu, zpracování dřevní hmoty, dopravu a obhospodařování lesních porostů, Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Palivové dřevo, lesnická práce

 

Adresa:

Pavel Košťál, Výprachtice č.p. 136

561 34 Výprachtice [mapa]

 

Mobil: +420 736 104 880 - les
Mobil: +420 736 19 00 19 - dřevo

E-mail: p.kostal@centrum.cz

Les a dřevo, naše stroje na těžbu, zpracování dřevní hmoty, dopravu a obhospodařování lesních porostů, Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj Prodej palivového dřeva, dřevo do krbu, lesnická práce, těžba dřeva, Pavel Košťál, Výprachtice č.p. 136, 561 34 Výprachtice Les a dřevo, naše stroje na těžbu, zpracování dřevní hmoty, dopravu a obhospodařování lesních porostů, Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj
Les a dřevo, naše stroje na těžbu, zpracování dřevní hmoty, dopravu a obhospodařování lesních porostů, Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Menu

Les a dřevo, naše stroje na těžbu, zpracování dřevní hmoty, dopravu

Les, dřevo, naše stroje

 

Les a dřevo, naše stroje na těžbu, zpracování dřevní hmoty, dopravu a obhospodařování lesních porostů, Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí

Naše stroje


TRAKTOR ZETOR červený

Zakoupili jsme v roce 2008 jakožto ojetý - rok výroby 1996.
Chtěl po nás pár oprav a možná ještě chtít bude, ale nyní věrně slouží v lese, při těžbě dřeva tahá kmeny na odvozní místo.


TRAKTOR ZETOR červený

PFAU

Malé nákladní auto pro přepravu polínek - rok výroby 2001
Původně německé komunální auto jistě netušilo, k čemu jej šikovné české ručičky použijí. Zakoupili jsme jej porouchané, dali opravit a dnes nám slouží věrně k přepravě polínek zákazníkům. Výhodou tohoto autíčka je jeho malá velikost, díky níž zajede do každé uličky, dále zvládá terén i sníh, takže skoro vždy se nám podaří polena vysypat až u dveří vaší kůlny.


PFAU, malé nákladní auto

Co je PFAU?

Jelikož je značka PFAU velmi neznámá, cítíme potřebu vám ji přiblížit:
V Německu v malém městečku Springe (kousek pod Hanovrem) sídlí středně velká firma s názvem Pfau. Dovážejí od Italů komunální autíčka Piaggio, což jsou v podstatě totožná auta s japonským Daihatsu Hijet. Ve firmě Pfau tato auta upravují, aby zvládala ztížené podmínky, větší terén a uvezla 2x takovou váhu, než zvládala původně. Díky této firmě se náš náklaďáček stal v podstatě neporazitelným. Kvůli opravě převodovky jsme firmu Pfau osobně navštívili a můžeme dosvědčit, že se jedná o plně fungující firmu, která vyrábí své vlastní originální díly vysoké kvality. Je škoda, že se jejich vozy v Čechách neprodávají.


ŠTÍPACÍ STROJ POSCH

Zakoupen nový v roce 2005.
Tento štípací stroj byl vyroben v Rakousku firmou POSCH, která se specializuje na stroje, zpracovávající palivové dřevo. Do Čech ji dováží a prodává firma DŘEVOPRODUKT ze Znojma. Tento štípací stroj byl samozřejmě mnohem dražší, než jeho konkurence z Čech, či Slovenska, ovšem kvalitou svou konkurenci značně převyšoval, což pro nás bylo rozhodující. Se svou štípací silou 15tun si poradí s velmi silnými a sukatými špalky a do dnes věrně slouží bez jediné poruchy.


PFAU, malé nákladní auto

ZKRACOVACÍ PILA

Starý stroj neznámého roku výroby
Tuto jsme zakoupili v horším stavu, ale šikovné ručičky vše opravily, natřely, opatřily kolečky pro snadné přesouvání a nyní nám pila slouží věrně a spolehlivě. Můžete si být jisti, že každé polínko, které od nás koupíte, prošlo přes její ozubený kotouč.


ZKRACOVACÍ PILA

PÁSOVÝ DOPRAVNÍK

Star stroj neznámého roku výroby
Zakoupen v horším stavu s poničeným pásem, ale funkční. Nám se nejprve podařilo postavit konstrukci, na které se dopravník zvedá do libovolné výšky, přidělat velká kola, díky nímž dopravník lehce přistavíme ke zkracovací pile. Pak jsme nechali udělat nový pás. Nyní nám velmi usnadňuje práci, když polena, padající od zkracovací pily, putují přímo na korbu našeho náklaďáčku.


PÁSOVÝ DOPRAVNÍK

MOTOROVÉ PILY

5 pil různého stáří, všechny značky HUSQVARNA
Všechny naše motorové pily nám dobře slouží a to jednak díky kvalitě značky Husqvarna, ale také díky servisu, který nám spolehlivě dopřává Robert Polák z Lanškrouna.


MOTOROVÉ PILY

KŘOVINOŘEZ

Jelikož se staráme o osazování vykácených porostů a následně o růst nových stromků, bylo zakoupení kvalitního křovinořezu nutností. Věrni jsme zůstali kvalitě značky Husqvarna a panu Robertu Polákovi, který nám křovinořez prodal a následně se stará o jeho dobrý chod.


 

 

Les, dřevo, naše stroje

Prodej palivového dřeva, dřevo do krbu, lesnická práce, těžba dřeva, Výprachtice, Lanškroum, okres Ústí nad Orlicí