Suché dřevo na topení, palivové dřevo prodej, dřevo do krbu, polinka do kamen, dřevo do kamen, Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí

Suché dřevo na topení, palivové dřevo prodej, dřevo do krbu, polinka do kamen
Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí

Palivové dřevo, lesnická práce

 

Adresa:

Pavel Košťál, Výprachtice č.p. 136

561 34 Výprachtice [mapa]

 

Mobil: +420 736 104 880 - les
Mobil: +420 736 19 00 19 - dřevo

E-mail: p.kostal@centrum.cz

Suché dřevo na topení, palivové dřevo prodej, dřevo do krbu, polinka do kamen, dřevo do kamen, Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí Suché dřevo na topení, palivové dřevo prodej, dřevo do krbu, polínka do kamen, Pavel Košťál, Výprachtice č.p. 136, 561 34 Výprachtice Suché dřevo na topení, palivové dřevo prodej, dřevo do krbu, polinka do kamen, dřevo do kamen, Pavel Košťál, Výprachtice č.p. 136, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicía
Suché dřevo na topení, palivové dřevo prodej, dřevo do krbu, polinka do kamen, dřevo do kamen Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí

Menu

Dřevo na topení, palivové dřevo prodej, dřevo do krbu, dřevo do kamen

Suché dřevo na topení

 

Suché dřevo na topení, palivové dřevo prodej, dřevo do krbu, polinka do kamen
Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí, Orlické hory

Suché dřevo na topení


Pro správné a efektivní topení je třeba, aby dřevo mělo co nejnižší vlhkost. Pro dosažení dostatečného vyschnutí je třeba dřevo za syrova rozštípat a ponechat na vzdušném prostoru vysychat cca 2 roky.


U nás dřevo štípáme syrové, poté rovnáme do hrání, kde dobře vysychá. Ovšem jen ve výjimečných případech se podaří, aby u nás 2 roky zůstalo. Je velký zájem, takže se vyprodává dřív, než vyschne tak, jak má. Proto také každému zákazníkovi radíme, aby si dříví kupoval do zásoby rok dopředu.


Dřevo na topení, vyrovnané dřevo do hrání


Někteří ovšem možnosti skladování polen nemají, a tak si od nás dřevo rovnají rovnou do garáže a týž rok s ním topí. Těmto zákazníkům se snažíme dávat dřevo, které je u nás nejdéle, většinou vysychá cca 1 rok. Sami ze svých zkušeností můžeme potvrdit, že i takové dříví hoří dobře.


Dřevo na topení, vyrovnané dřevo do hrání


Chcete-li mít to nejlepší dřevo, pak je na místě správné načasování, tedy nenechávat nákup na poslední chvíli. Například na podzim již štípáme dříví pro následující rok, toto je ovšem nejdéle do začátku léta vyprodané. Takže pokud si přijdete objednat dříví třeba v srpnu, s největší pravděpodobností dostanete polínka nedostatečně vyschlá, štípaná třeba na jaře. V následujících podzimních měsících se situace zhoršuje, stalo se také, že jsme byli nuceni dodat dříví ošklivé, s plísní na kůře, zkrátka co zbylo. Důležité však vždy je, abyste mohli topit a to syrovým dřevem nejde.


Samozřejmě pokud si děláte zásoby na další rok, pak vřele doporučuji kupovat již v zimě, pokud není mnoho sněhu, či na začátku jara, budete mít největší výběr!


Dřevo na topení, vyrovnané dřevo do hráníObjednejte si suché dřevo na topení ještě dnes, volejte 736 19 00 19, nebo nám svůj předběžný zájem zašlete na e-mail: p.kostal@centrum.cz, budeme vás kontaktovat.

 

Suché dřevo na topení, palivové dřevo prodej, dřevo do krbu, dřevo do kamen

Suché dřevo na topení, palivové dřevo prodej, dřevo do krbu, polinka do kamen, Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí