Lesnická práce, ceník prací, těžební práce, pěstební činnost, výkup dřeva, kácení rizikových stromů, Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí

Výkup dřeva, lesnická práce, těžební práce, pěstební činnost, ceník prací, kácení rizikových stromů
Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Lesnická práce, palivové dřevo

 

Adresa:

Pavel Košťál, Výprachtice č.p. 136

561 34 Výprachtice [mapa]

 

Mobil: +420 736 104 880 - les
Mobil: +420 736 19 00 19 - dřevo

E-mail: p.kostal@centrum.cz

Prodej palivového dřeva, dřevo do krbu, lesnická práce, těžba dřevay Výkup dřeva, lesnická práce, těžební práce, pěstební činnost, ceník prací, kácení rizikových stromů, Pavel Košťál, Výprachtice č.p. 136, 561 34 Výprachtice Výkup dřeva, lesnická práce, těžební práce, pěstební činnost, ceník prací, kácení rizikových stromů
Lesnická práce, ceník prací, těžební práce, pěstební činnost, výkup dřeva, kácení rizikových stromů, Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí

Menu

Lesnická práce, těžební práce, pěstební činnost, výkup dřeva, ceník prací

Výkup dřeva, dřevní hmoty, lesnická práce

 

Výkup dřeva, lesnická práce, těžební práce, pěstební činnost, ceník prací, ..
Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí, Orlické hory

Výkup dřeva


Při těžebních pracích všechno dřevo vykupujeme, pokud si zákazník nepřeje jinak. Každý kus kmene, zapisujeme do speciálního programu, který spočítá množství kubíků dle platných norem. Od nás tedy vždy obdržíte výpis všech kusů - jsou očíslované, najdete tam přesné pojmenování (smrk, jedle, buk, bříza, atd…), uvidíte, který kus je přímo od pařezu, jak byl silný a jak dlouhý. Také se z výpisu dozvíte, na jaké zpracování jsou kmeny určeny. ( náhled výpisu )

Kdykoliv máte možnost si vše zkontrolovat, dřevo je srovnané na skládce na odvozním místě, o jeho odvozu vždy dopředu informujeme.

 
Pilařská kulatina

Pilařskou kulatinu vyřežeme z rovných kmenů, a to pouze tu část, která není zasažená hnilobou, či jinak znehodnocena. Kmen přímo u pařezu je více ceněný, čím postupujete výš a přibývá větví, tím je kulatina levnější. Ve zdejších lesích se bohužel často setkáváme s tím, že právě ta nejcennější část kmene u pařezu bývá z části shnilá. Pak ji musíme odříznout a označit jako vlákninu.

Ceny držíme již několik let stejné, u pilařské kulatiny může někdy dojít k poklesu, o tomto ovšem vždy dopředu informujeme a pokud cena kulatiny není pro zákazníka dle jeho představ, pak se těžba odkládá na příznivější období.

Upozorňujeme, že při výkupu pilařské kulatiny z polomů a kůrovcových lesů jsou ceny o několik set nižší, proto doporučujeme zralý les kácet včas, aby byl zaručen dobrý výdělek.

 
Palivové dřevo

Vše, co se nehodí na pilařské zpracování, vykupujeme jako palivové dřevo. Kusy, označené VL - vláknina, jsou většinou první výřezy od pařezu, které jsou shnilé. Někdy dosáhne hniloba takového stupně, že je kmen dutý a dřeva tam již mnoho nezbývá. U takových kusů bude samozřejmě cena nižší, než u kusů, kde je pouze částečná hniloba.

Vše ostatní označujeme zkratkou SK a SK-V (surové kmeny a surové kmeny vrchy). Týká se to vrchů z jehličnatých stromů a u listnatých stromů to můžou být jak vrchy, tak celé stromy, které vzhledem ke křivosti a sukatosti nejsou na pilu vhodné. I zde u výpočtu ceny přihlížíme ke křivosti, sukatosti a v tom nejhorším případě u starých zlomových stromů může jít také o napadení dřeva houbou. Přesto u výkupu palivového dřeva od nás můžete očekávat stabilní ceny.

Pro veškerý výkup hlavně platí: před samotným kácením, či výkupem vám navrhneme ceny, či rozpětí cen a záleží na vás, jestli vám budou vyhovovat a dojde ke spolupráci s naší firmou.


Objednejte si lesnické práce na čísle 736 104 880, nebo nám svůj předběžný zájem zašlete na e-mail: p.kostal@centrum.cz, budeme vás kontaktovat.

 

Výkup dřeva, dřevní hmoty, lesnická práce

Prodej palivového dřeva, dřevo do krbu, lesnická práce, těžba dřeva, Výprachtice, Lanškroum, okres Ústí nad Orlicí