Pěstební činnost, lesnická práce, těžební práce, výkup dřeva, ceník prací, kácení rizikových stromů, Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí

Pěstební činnost, lesnická práce, těžební práce, výkup dřeva, ceník prací, kácení rizikových stromů
Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Lesnická práce, palivové dřevo

 

Adresa:

Pavel Košťál, Výprachtice č.p. 136

561 34 Výprachtice [mapa]

 

Mobil: +420 736 104 880 - les
Mobil: +420 736 19 00 19 - dřevo

E-mail: p.kostal@centrum.cz

Prodej palivového dřeva, dřevo do krbu, lesnická práce, těžba dřevay Pěstební činnost, lesnická práce, těžební práce, výkup dřeva, ceník prací, kácení rizikových stromů, Pavel Košťál, Výprachtice č.p. 136, 561 34 Výprachtice Pěstební činnost, lesnická práce, těžební práce, výkup dřeva, ceník prací, kácení rizikových stromů
Pěstební činnost, lesnická práce, těžební práce, výkup dřeva, ceník prací, kácení rizikových stromů, Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí

Menu

Lesnická práce, těžební práce, pěstební činnost, výkup dřeva, ceník prací

Pěstební činnost, lesnická práce

 

Lesnická práce, těžební práce, pěstební činnost, výkup dřeva, ceník prací, ..
Výprachtice, Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí, Orlické hory

Pěstební činnost


U každého lesa, který vykácíme, se následně staráme o osázení a růst mladých stromků, pokud se majitel nerozhodne, že se o to postará sám. V této oblasti úzce spolupracujeme s místním revírníkem, který nám předloží projekt. V projektu je psáno, které druhy stromků mají do porostu přijít a počet kusů. Zároveň také mohou být v projektu tzv. dotační dřeviny, na které má majitel velkou šanci získat dotaci.

 
Úklid paseky

Po každé těžbě je nutné vykácenou paseku uklidit od všech větví a to co nejdříve, čím déle se úklid odkládá, tím obtížnějším se úklid stává. Rychlým úklidem také umožníte růst mladých náletových stromků. Někdy dáváme větve na kupy, které pak pálíme, někdy je ovšem výhodnější větve dávat do rolí, které v porostu necháváme, úzké role nijak nebrání vysazování nových stromků. Do neuklizené paseky se nedá sázet !!!

 
Sázení stromků

Včas poprosíme revírníka o projekt a dle toho stromky objednáme. Sázíme dle počasí - většinou v měsíci dubnu. Při sázení vždy bereme ohled na náletové stromky, jsou-li již pěkně vzrostlé, necháme jim prostor pro další růst. Ke všem stromkům dostane majitel list o původu. Nejlépe je na tom majitel takového porostu, kde je hodně náletových stromků, takové již většinou stačí jen rozsadit, někdy ani to není třeba. Pak majitel ušetří hodně peněz.

 
Vyžínání osázené paseky

Stromky jsou velmi malé a paseky velmi rychle zarůstají vším možným plevelem - např. maliní, ostružiní, různé keře i mladé břízky. Proto je velmi nutné je nejméně jednou ročně vyžnout!!! Pokud se paseka nevyžne, dochází k častému úhynu stromků, kterým se nedostává světlo, ani dostatek živin. V neposlední řadě je vyžínání nutné kvůli následnému podzimnímu nátěru proti okusování lesní zvěří.

 
Natírání proti okusu

Natírání stromků proti okusování lesní zvěří patří k další investici do mladého lesa. Bohužel i tato investice je velmi důležitá, pokud jste neinvestovali do oplocení osázené paseky. Použitý repelent srnkám, či zajícům nevoní a nechutná, tedy se natřenému stromku vyhnou. Věřte, že je žalostný pohled na krásně osázenou paseku, do které jste investovali několik tisíc, na které má každý druhý stromek ukousnutou špici a v některých případech je stromek ukousnutý celý! Nátěry provádíme na podzim, v měsíci říjnu a listopadu.

Ze začátku je zapojení nového porostu opravdu náročné, především finančně, jakmile ale stromek dosáhne dobré výšky (cca 120cm), máme vyhráno a pak již jen čekáme, až porost doroste do věku, kdy je dobré provést prořezávku. Toto téma probíráme v sekci "Těžební práce".


Objednejte si lesnické práce na čísle 736 104 880, nebo nám svůj předběžný zájem zašlete na e-mail: p.kostal@centrum.cz, budeme vás kontaktovat.

 

Pěstební činnost, lesnická práce

Pěstební činnost, lesnická práce, těžební práce, výkup dřeva, ceník prací, kácení rizikových stromů, Výprachtice, Lanškroum, okres Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj, Orlické hory